Z czego powinno składać się śniadanie dla studenta?

Witam, mam 21 lat, wzrost 180cm, masa ciała ok 80kg. Jako studentem chciałbym dowiedzieć się, z czego powinno składać się moje śniadanie oraz posiłek na uczelni, abym mógł od rana do późnych godzin popołudniowych zachować energię i sprawność myślenia na uczelni, bez zbytniego nadużywania kawy. Zależy mi również na utrzymaniu odpowiedniej sprawności metabolizmu. Chciałbym również dowiedzieć się, co byłoby dobrym pomysłem na posiłek już po przybyciu do domu wieczorem. Dziękuję za każdą wskazówkę.
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Czym jest żywność ekologiczna?

Jeżeli zależy nam na tym, by zdrowo się odżywiać, warto włączyć do diety żywność ekologiczną. Obejrzyj filmik i dowiedz się, jakie kryteria powinny spełniać produkty spożywcze, by zyskać miano ekologicznych.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa
82 poziom zaufania

Witam serdecznie,
rano ciepłe sniadanie - owsianka z owocami, 3 posiłki na uczelnie: kanapki, owoce, jogurty lub kefir, wieczorem np. ryż brazowy, mięso z indyka duża porcja warzyw na patelnię np. mieszanka chińska. Polecam wizytę u dietetyka który dobierze indywidualny jadłospis.
Pozdrawiam

0

Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Ważne, aby posiłek był pełnowartościowy, bogaty w węglowodany złożone, które stanowią główne źródło energii. Polecam produkty pełnoziarniste, które są wolno trawione, stopniowo uwalniają glukozę do krwiobiegu, nie następuje gwałtowny skok cukru, a my na długo odczuwamy sytość. Takie śniadanie poprawi również koncentrację, samopoczucie i zniweluje senność. Ważnym składnikiem śniadania jest także białko, ponieważ na jego strawienie organizm zużywa spore ilość energii. Pamiętajmy także o owocach i warzywach. Dostarczą one niezbędnych witamin oraz składników mineralnych.
Ostatni posiłek należy spożywać ok. 2-3h przed snem. Nie trzymajmy się stereotypowej godziny 18:00 przeznaczonej na ostatni posiłek, ponieważ chodząc późno spać i tak skusimy się na niezdrową przekąskę. Kolacje powinny być dość lekkie i nie zawierać dużej ilości węglowodanów.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty