Budzenie nocne męża i lęki

Witam mam męża który budzi się w nocy,ma lęki,boi się,do tego schudł w ciągu miesiąca,układa coś przestawia i nie pamięta jak go pytam ,nie dopuszcza myśli do siebie że potrzebuje pomocy leków każe mi iść się leczyć błagam jak mam mu pomóc byliśmy u lekarza psychiatry ale nie przyjął recepty proszę o pomoc błagam

Witam,
Niestety konieczne jest rozpoczęcie leczenia i diagnostyki u profesjonalisty. Nie może Pani tego zrobić za męża. Opisywane przez Panią objawy wskazują na zaburzenia lękowe lub psychotyczne.
Pozdrawiam

Mgr Adam Horak Psycholog

Myślę, że nie warto nalegać. Jeśli mąż dojrzeje do przyjęcia pomocy, sam sięgnie po przepisane lekarstwa. Dotychczas zrobiła Pani już tak dużo, skoro udało się Pani zaciągnąć męża do lekarza.

Wygląda na to, że na ten moment nic więcej nie może Pani dla niego zrobić. Nadmierne naciskanie może prowadzić do większego oporu ze strony męża, proszę pozwolić mu samodzielnie dojrzeć do decyzji o sięgnięciu po pomoc.Pozdrawiam