Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 3 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Budzenie nocne męża i lęki

Witam mam męża który budzi się w nocy,ma lęki,boi się,do tego schudł w ciągu miesiąca,układa coś przestawia i nie pamięta jak go pytam ,nie dopuszcza myśli do siebie że potrzebuje pomocy leków każe mi iść się leczyć błagam jak mam mu pomóc byliśmy u lekarza psychiatry ale nie przyjął recepty proszę o pomoc błagam
KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu

Jak przekonać osobę z depresją do wizyty u psychiatry?

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jak przekonać osobę z depresją do wizyty u specjalisty.

Witam,
Niestety konieczne jest rozpoczęcie leczenia i diagnostyki u profesjonalisty. Nie może Pani tego zrobić za męża. Opisywane przez Panią objawy wskazują na zaburzenia lękowe lub psychotyczne.
Pozdrawiam

0
Mgr Adam Horak Psycholog
51 poziom zaufania

Myślę, że nie warto nalegać. Jeśli mąż dojrzeje do przyjęcia pomocy, sam sięgnie po przepisane lekarstwa. Dotychczas zrobiła Pani już tak dużo, skoro udało się Pani zaciągnąć męża do lekarza.

0

Wygląda na to, że na ten moment nic więcej nie może Pani dla niego zrobić. Nadmierne naciskanie może prowadzić do większego oporu ze strony męża, proszę pozwolić mu samodzielnie dojrzeć do decyzji o sięgnięciu po pomoc.Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy