Lęk przed małżeństwem z alkoholikiem

Jak mam pomóc sobie? Mój mąż pije od 13 lat, po kilku awanturach udaję że tego nie widzę a on udaje że nie pije. Jestem wykształconą , pracującą osobą, mam dorosłe samodzielne dzieci. Kiedyś tak kochałam święta, teraz ich się boję.

Witam,

Jakiej pomocy Pani oczekuje? W jakim sensie boi się Pani Świąt? Jak wyglądają Pani i męża kontakty z dziećmi? Czy wiedzą o ojcu i Pani obawach?
Jak by nie było, warto udać się na terapię dla współuzależnionych. Jest dostępna w ramach NFZ w każdym większym mieście, a naprawdę potrafi zmienić życie.

Pozdrawiam