Budzenie nocne z lękiem

Witam. Moj brat dzis po raz 3 w zyciu przebudził się w nocy, strasznie się czegoś bojąc, biegał po domu(nas wszystkich poznawał) i jakby był w innym swiecie, bał się i chciał nam cos powiedzieć. Dzieje się to 3 raz, dzis był po wypiciu alkoholu(ma 25l) , za pierwszym razem kiedy był dzieckiem i prawdopodobnie dostał jakies leki na zbicie gorączki. Dzis tej gorączki nie miał. Boję się, ze kolejnym razem może sobie albo komuś coś zrobić. Proszę o poradę jak działać? i jaka może być przyczyna.

Polecam zgłosić się do lekarza psychiatry, który po poznaniu odpowiednich szczegółów będzie mógł postawić poprawną diagnozę i zaproponować drogę działania.
Tego typu zachowania - przebudzenia nocne - mogą mieć różne przyczyny: począwszy od nadmiernego stresu skumulowanego w ostatnim okresie czasu, poprzez zaburzenia natury psychologicznej (nerwice,psychozy), aż na uszkodzeniach neurologicznych skończywszy. Dlatego też niezbędne jest poznanie większej ilości szczegółów, a także poznanie wyników podstawowych badań lekarskich, by móc postawić hipotezy dotyczące źródła wymienianych przez Panią zachowań.
Polecam zatem namówić brata na wizytę u lekarza i podjęcie ustalonych przez niego kroków leczenia. Jest to tym bardziej niezbędne, że - jak rozumiem - może zagrażać zdrowiu lub życiu zainteresowanego i jego otoczenia. Powodzenia!

Lęk nocny może być wynikiem tzw bezdechu. Warto zgłosić się do lekarza w celach diagnostycznych. W razie potrzeby skieruje do psychiatry lub psychologa.