Budzenie nocne z uczuciem ciężkości na klatce piersiowej

Witam serdecznie , Od pewnego czasu budze sie w nocy z uczuciem ciezkosci na klatce piersiowej jakby cos mnie przygniatalo i czuje poprostu dyskomfort , nic mnie nie boli ani nie mam zadnych kolatan serca ani nic podobnego a jednak budze sie poza tym czuje sie jakbym mial chwilowe klopoty z oddychaniem rowniez wtedy . Nie wiem co to moze byc czy konieczna jest wizyta u lekarza ?

Witam Pana,
ból w obrębie klatki piersiowej może być związany z różnego typu dolegliwościami, dlatego też, wymaga wnikliwej diagnostyki lekarskiej.
Jedną z wielu przyczyn mogą być: dolegliwości związane z przewodem pokarmowym, układem krążenia czy układem oddechowym.
Jeśli wyniki nie ujawnią żadnych nieprawidłowości, może to wskazywać na dolegliwości o podłożu psychogennym.
W takim przypadku proponuję umówić się na konsultację do psychologa.

pozdrawiam serdecznie
Aneta

Witam,

jeśli problem się powtarza (a na to wskazuje Pana wiadomość) powinien Pan koniecznie udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który zleci odpowiednie badania. Jeśli ma Pan powody przypuszczać, że powodem jest doświadczany przez Pana stres, wtedy warto rozważyć konsultację z psychologiem/psychoterapeutą, by zaplanować działania, które pomogą Panu wyeliminować wpływ niekorzystnych czynników zewnętrznych na Pana kondycję psycho-fizyczną.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel