Lanie pasem dziecka z ADHD

witam! mam 52 lata. syn ma 26. od kiedy pamietam bila mnie Mama. urządzała mi lanie pasem, kablem, leciały litanie z wyzwiskami. w wieku 22 lat zrobiła takie lanie pasem, ze bylam sino-zielona. urodzilam cudownego syna, ma ADHD. nie wiedzialam o tym. polska, to bardzo zacofany kraj. zostalam z nim sama. nie radzilam sobie, bez pomocy, bez pieniedzy. w wieku 3 lat Dostal lanie pasem na gola pupe.potem sie to powtarzalo. czesto wpadalam w furie i zawsze wtedy robiłam lanie pasem na goly tylek. pozniej siadalam w kacie i płakałam, prosiłam go o wybaczenie. a następnego dnia znowu lanie pasem i znowu płacz, chwila spokoju i znowu wpadałam w furie i urządzałam lanie pasem na goły tyłek, czasem bez powodu. często zwykła drobnostka doprowadzała mnie do lania pasem i była to najczęstsza kara jaką stosowałam. syn wiedział że czeka go lanie pasem, ale nie rozumiał za co je dostanie. dlaczego stworzyłam nawyk i urządzam lanie pasem na goły tyłek? przecież nie chcę tego robić

Domyślam się, że powracają do Pani teraz wspomnienia z przeszłości, kiedy wychowywała Pani syna oraz z własnego dzieciństwa. Zapewne wiąże się to z wieloma silnymi emocjami. Sądzę, że warto, żeby nie zostawała Pani z tymi emocjami sama, skorzystała z profesjonalnej pomocy, by ułożyć w sobie te emocje, zrozumieć, co się wydarzyło, być może wypracować nowe relacje z synem. Dlatego zachęcam do skorzystania z pomocy psychotetapeuty.

Witam. Pani list urywa się w połowie, więc nie jestem pewien jakie pytanie chciała Pani zadać. Wygląda na to, że - w relacji z matką - wchłonęła Pani bardzo dużo agresji i to odbiło się na Pani relacji z synem. Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii. Pozdrawiam

Zachęcam do spotkania z psychoterapeutą. Psychoterapia pomoże Pani przepracować zarówno trudne emocje związane z relacja z matką, deficyty z tego okresu i trudności. Jak i późniejszy wpływ tego na relację z synem. Warto pozwolić sobie pomóc i zamiast tkwić w poczuciu winy i porażki, doświadczyć zmiany i poprawy zarówno relacji jak samopoczucia.