Brak szacunku syna wobec rodziców

Syn ma 32 lata, żonę i dziecko. Pracuje. Ma też ADHD, dysleksję i dysgrafię. Inteligencja powyżej normy. Utrzymuje się sam, choć mieszka z nami. Kiedy syn był mały i później w szkole, jego relacje z ojcem były złe - wiecznie dochodziło do spięć. Ze mną potrafił rozmawiać dużo i szczerze. Teraz ojciec jest ok. a ja.... no cóż. Wciąż mi rozkazuje i mówi brzydkie słowa. Zażądałam, by się wyprowadził z domu. Jak grochem o ścianę. Co robić, by traktował mnie z szacunkiem? Czuję, że go nie lubię.

Witam Panią
Z Pani wypowiedzi wynika że nie tyle jest Pani zmęczona postawą syna co bezsilna wobec jego zachowania. Dobrze że chce Pani postawić granicę swojemu dorosłemu już synowi, czytam że syn pracuje, sam się utrzymuje, ma żonę, dziecko więc jest samodzielnym dorosłym mężczyzną który powinien brać odpowiedzialność za swoje zachowanie. Pyta Pani co zrobić aby syn traktował Panią z szacunkiem, zrobi to jak zobaczy że Pani nalega na wyprowadzkę.Zawsze można zaangażować do pomocy jego małżonkę robiąc tkz rodzinną naradę.
Anna Suligowska

Zachęcam do skorzystania z pomocy psychologa, by mogła Pani przyjrzeć się swoim relacjom z synem, a także mogła wyrazić i uporządkować swoje emocje. Być może w dawnych relacjach Pani z synem wydarzyło się coś, co nie nauczyło go szanować Pani granic psychologicznych. By to zrozumieć i zmienić, warto przyjrzeć się Pani relacjom z pomocą specjalisty - psychologa bądź psychoterapeuty.