Złe zachowanie 15-latka wobec rodziców

witam,syn 15 lat jest strasznie opryskliwy dla mnie,potrafi powiedziec zebym wyszła z pokoju,ze nie ma ochoty ze mna rozmawiac i nie bedzie odbieral ode mnie telefonu ,bo tak chcze mu przeszkadzam,z ironia mowi o mnie 'kochana mamusia',prowokuje zdaniami typu-'no uderz mnie,lepiej sie poczujesz',nadmienie ,ze nie pozwalam mu grac na komputerze w gre online ze wzgledu na oceny jakie przynosi ze szkoly,zalapuje jedynki i nie widzi w tym nic zlego,nadmienie tez,ze mam starszego syna i dobry kontakt

Zachęcam do konsultacji z psychologiem rodzinnym. Przyjrzy się funkcjonowaniu rodziny i pomoże w pokierowaniu zmiana, która pozwoli stawiać granice, jasno się komunikować, a także wzmocni Panią w roli mamy.

Witam Panią Serdecznie,

Opryskliwe zachowanie Pani syna może być reakcją na zazdrość o starszego Pani syna ( z którym ma Pani dobry kontakt).

Może ma potrzebę usłyszeć od Pani (a może nie słyszy) słowa wsparcia i zapewnienia, że go Pani kocha i jest dla Pani ważny..., tak samo jak starszy syn.

Życzę Pani tylko dobrej relacji,
Irena Mielnik-Madej