Chcę zrzucić kilka kilogramów - jak to zrobić?

Mam 12 lat i mam trochę grube uda i troszkę okrąglutki brzuszek :( Mam 168 cm wzrostu i ważę (niestety) 68 kg :( Chciałabym schudnąć i zrzucić brzuszek i trochę tłuszczyku z ud. Dziękuję bardzo z góry :)

12 LAT ponad rok temu

Witam,

Według siatek cetylowych dla BMI Twoja masa ciała wskazuje na lekką nadwagę. Oznacza to, że powinnaś zwrócić uwagę na swoje nawyki żywieniowe i ewentualnie wyeliminować z nich błędy. To, czego nie powinnaś robić, to stosować restrykcyjnych diet odchudzających znalezionych w gazetach czy w sieci. Przede wszystkim jesteś w wieku aktywnego wzrostu i rozwoju, dlatego brak jakichkolwiek składników pokarmowych i niewłaściwa ilość dostarczanej energii mogłaby spowodować komplikacje i zaburzenia w rozwoju.

Zapoznaj się z podstawowymi zasadami zdrowych nawyków żywieniowych i do nich zacznij się stosować.
- codziennie jedz 4-5 posiłków, w tym 3 duże i 2 przekąski (np. owoce),
- posiłki jedz co 2-3 godziny. Powinny one być częste, ale małe objętościowo,
- jedz powoli, starannie przeżuwając, nie oglądaj telewizji ani nie czytaj podczas jedzenia,
- unikaj słodyczy, gazowanych i słodkich napojów, produktów typu fast-food, chipsów, słonych przekąsek,
- tłuste sery i mięso zastąp chudym serem, drobiem, chudym mięsem i rybami,
- codziennie jedz 5 porcji warzyw i 3 porcje owoców,
- pamiętaj o wypijaniu odpowiedniej ilości płynów (herbaty owocowe, zielone, woda niegazowana, gazowana, soki 100%).

Pamiętaj też o codziennej aktywności fizycznej. Dobrym ćwiczeniem na wyszczuplenie całego ciała jest jazda na rowerze, podczas której angażujesz wszystkie partie ciała.

Pozdrawiam