Chcę żyć normalnie - jak to zrobić?

Aktualnie chodzę do 2 klasy gimnazjum, mam 14 lat. Od pierwszej klasy mam jakieś problemy ze sobą, najgorsze są moje huśtawki nastrojów - jednego dnia cieszę się ze wszystkiego, innego chce mi się po prostu płakać, a jeszcze innego wydzieram się na wszystkich. Ostatnio już w ogóle nastrój zmienia mi się co godzinę, jak nie częściej - czasem zwyczajnie nie chcę żyć, a za chwilę mam wszystko gdzieś i znowu się cieszę. Nie mam bliskiej przyjaciółki, z którą mogłabym wychodzić i rozmawiać kiedy chcę, nie mam tylu znajomych co koleżanki z klasy, szczerze mówiąc to chyba mam tylko jedną dobrą koleżankę i świetną siostrę. Rzadko wychodzę z domu, bo po prostu nie mam gdzie wychodzić, mieszkam na wsi, chociaż baaardzo chciała bym mieszkać w mieście. Nie mam dobrych kontaktów z Tatą, różnimy się całkowicie, z mamą jest o wiele lepiej, ale i tak kłócimy się dosyć często (o młodszym bracie nie wspominając), ale najbardziej męczy mnie nie akceptacja samej siebie - nienawidzę gdy ktoś robi mi zdjęcia i inne tego typu rzeczy, nie chodzę w lato na plażę, po prostu wstydzę się swojego ciała, jest obrzydliwe, i grube ;/. Jedyne co mi się we mnie nawet podoba to oczy i ogólnie twarz, nic więcej. Pomocy! Zaczęło mnie to naprawdę męczyć, nie wytrzymam tak dłużej…

Witam!
Nastolatki mają problemy z nastrojem - w ciągu kilku chwil, godzin, mogą na zmianę płakać i pękać ze śmiechu. To jest jeden z objawów dojrzewania. Hormony wpływają na zmiany zachowania, ale także na potrzebę akceptacji ze strony innych osób.
Piszesz, że masz mało znajomych i raczej nie wychodzisz na spotkania. Z drugiej strony masz świetną siostrę, bliską koleżankę i dobry kontakt z mamą. Wykorzystaj to - rozmawiaj z nimi o tym, co się z Tobą dzieje.
Twoje ciało się zmienia i możesz mieć problemy z samoakceptacją. Warto jednak byś spojrzała na to z innej strony - ludzie, z którymi się spotykasz chcą utrzymywać z Tobą kontakt za to, jaką jesteś osobą, a nie ze względu na ciało. Kiedy nie akceptujesz swojego wyglądu, to trudno jest Ci również otworzyć się na innych ludzi. Postaraj się porozmawiać o tym z siostrą czy mamą. Może one pomogą Ci zrozumieć, że najważniejsza jest Twoja osobowość, gdyż to ona stanowi o Twojej atrakcyjności. Możesz również korzystać z telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży - 116 111.

Pozdrawiam