Chęć zjedzenia żółtego sera i czekolady wieczorem u 40-latka

Witam mam dziwny problem ,jestem 40letnim mężczyzna i bardzo często wieczorami napada mnie ochota jedzenia żółtego sera i czekolady ,co dziwne zawsze musze oba produkty zjeść razem.Czy to świadczy o jakis brakach witamin w organizmie ?Czy to problem psychologiczny ,zjadam tego bardzo duzo .Prosze o pomoc

Witam Pana,

Najprawdopodobniej Pana jadłospis jest źle zbilansowany. W codziennej diecie występują pewne braki i dlatego organizm domaga się składników odżywczych a Pan ma apetyt na podjadanie sera i czekolady. Należałoby prześledzić Pana dietę i wskazać ewentualne błędy żywieniowe. Proszę zadbać o regularność posiłków oraz o to aby każdy posiłek zawierał węglowodany złożone, białko i ,,dobre'' tłuszcze. Jeżeli dieta będzie zdrowa i dostarczy Pan wszystkich niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu składników odżywczych problem powinien ustąpić.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pana dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk