Podjadanie nocne i zagryzanie stresów

mam 35 lat 170 cm wzrostu 107 kg i milion diet za sobą łącznie z wizytami u dietetyka , mój problem to objadanie się na noc podjadanie na tle nerwowym jak się denerwuje podjadam i takie błędne koło sie za mną toczy

Witam! Warto zacząć od rozwiązania problemów, które powodują podjadanie. Polecam zastosować zasady prawidłowego żywienia i na stałe wprowadzić je do swojego życia. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie www.diet-coaching.xaa.pl zapraszam do jej odwiedzenia oraz zadawania pytań.
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam serdecznie,

Nie stosuje Pani ,,miliona diet'' a raz na zawsze nauczy się zdrowych nawyków żywieniowych. Dieta nie może nam się kojarzyć z głodówkami a stać się stylem życia. Podjadanie w nocy może być skutkiem złej diety w dzień. Jeżeli w ciągu dnia Pani dieta jest nieodpowiednio zbilansowana, zjada Pani za mało dobrych, złożonych węglowodanów to pod koniec dnia organizm się ich domaga, chce uzupełnić niedobory i zaczyna Pani jeść. Prześledzi Pani swój dzienny jadłospis i zastanowi sie czy dostarcza w ciągu dnia wszystkich niezbędnych składników w odpowiednich proporcjach. Jeżeli będzie Pani miała z tym problem może Pani wysłać mi swój jadłospis na maila a ja go ocenię i wskażę ewentualne błędy.
Zajadanie stresów to już inna kwestia. Tu sama Pani musi sobie uświadomić ze jedzenie to nie jest żadna recepta na stres. Tak jak Pani pisze zajada Pani stres a potem sie stresuje ze zbyt dużo zjadła i jest błędne koło.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk