Chroniczne zmęczenie od kilku lat u 25-latka

Od paru lat notuję chroniczne przemęczenie (nawet jeśli śpię parę dni pod rząd 8-9h), cienie pod oczami, męczące bóle mięśni, zaczerwienienie gardła, czy wychodzące następnego dnia afty, jeśli choćby spróbuję zapalić raz na kwartał pół papierosa. Wszystko dzieje się ciągle, cyklicznie - można powiedzieć, że 3/4 roku występują te objawy i można pomyśleć, że coś mnie "bierze" - jednak nigdy nie przemienia się to w jakieś konkretne przeziębienie, czy grypę. Jestem bez nadwagi, nie pracuję fizycznie, 24 lata. Wszystkie badania mam w normie - zarówno na wapń, magnes, b12, kwas fol, żelazo, ferratynę, fosfatazę, ck, tsh, ft3, ft4, estradiol, testosteron, igg, igm, iga, czy wit d. Jedyne co jest nie tak, to za niskie PDW, MPV i P-LCR. Proszę o pomoc, bo strasznie się męczę - odbiera mi to wiele siły do działania.

Witam, Z pana opisu wynika, że zdrowie fizyczne pan skontrolował i jest wszystko w porządku. Skontaktowałabym się też z neurologiem, który może zlecić badania bardziej specjalistyczne badania. Chroniczne zmęczenie może być objawem depresji, stresu, bezsenności, lub gorszej jakości snu, złego odżywiania. Jeśli męczą pana jakieś stany emocjonalne, trudne doświadczenia życiowe, brak sił witalnych, brak czerpania radości z życia, osłabienie- warto też skonsultować się z psychiatrą.
pozdrawiam i życzę powrotu do dobrej formy
Agnieszka FIszer
www.agnieszkafiszer.pl