Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Oleje zimnotłoczone a oleje rafinowane

Mgr Martyna GorczyĹska
Mgr Martyna GorczyĹska Dietetyk

Ciągłe zmęczenie może mieć bardzo wiele przyczyn. Na początek warto wykonać podstawowe badani krwi - morfologia, glukoza, ob, tsh. Jeżeli wyniki będą prawidłowe warto się zastanowić czy przyczyną nie jest zwiększony poziom stresu, wtedy należy poszukać sposobów radzenia sobie ze stresem. Może być również tak, że zła dieta jest przyczyną niedoborów. Wtedy podstawą jest zmiana diety, a nie przyjmowanie sztucznych witamin. Oczywiście ogromny wpływ na funkcjonowanie organizmu ma również regularna aktywność fizyczna.

Witam,

przy ciągłym uczuciu zmęczenia konieczna jest dokładniejsza analiza Pana jadłospisu. Obawiam się, że suplementy diety to za mało, aby Panu pomóc.
Warto byłoby zrobić także ogólne badanie krwi.

Pozdrawiam

Dietetyk specjalizujący się w żywieniu w chorobach cywilizacyjnych.
0

Witam. Przyczyn takiego stanu może być wiele, a więc najlepiej wybrać się do lekarza. Warto też przyjrzeć się swojej diecie i stylowi życia. Być może brakuje Panu aktywności fizycznej lub sposób odżywiania jest nie do końca właściwy? Nie polecam stosowania żadnych sztucznych suplementów, zwłaszcza do rozpuszczania. One nie pomogą, a mogą nawet zaszkodzić (niepotrzebny cukier, słodziki, barwniki itp.). Najlepiej korzystać z naturalnych źródeł witamin i minerałów, czyli: świeże warzywa i owoce, pełnoziarniste produkty zbożowe, chudy nabiał, jaja, ryby, chude mięso, nierafinowane oleje roślinne, orzechy i pestki. Należy także pamiętać, aby odpowiednio nawadniać organizm, pić 2-2,5 l wody mineralnej dziennie, nie nadużywać kawy i czarnej herbaty. Senność może być także spowodowana nadmiarem cukru w diecie, warto ograniczyć spożycie cukru i słodyczy na rzecz zdrowszych przekąsek takich jak: owoce, orzechy i pestki (np. migdały, sezam, pestki dyni, orzechy włoskie). Gdyby miał Pan wątpliwości co do swojego sposobu odżywiania, zapraszam na stronę www.lekkoizdrowo.pl oraz na bloga ze zdrowymi przepisami www.zdrowapasja.blogspot.com. Pozdrawiam serdecznie.

Specjalista ds żywienia człowieka.
0

Witam.Przyczyn zmęczenia może być wiele, proponowałbym udać się do lekarza.Przydałaby się też dokładna analiza jadłospisu.
Pozdrawiam
Monika Konieczna
twojdietetyk11@wp.pl

Dyplomowany dietetyk. Przyjmuje w Poradni Dietetycznej w Grodkowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy