Ciągłe zmęczenie u 23-letniej osoby

Witam! Mój problem polega na ciągłym zmęczeniu. Jestem osobą młodą, mam prawie 23 lata, wszystkie podstawowe badania mam w normie, cukier również ok. Jedynie ciśnienie jest nieco poniżej normy(zazwyczaj w okolicach 90/60-100/70). Nie ważne ile godzin prześpię to przez co najmniej pół dnia chce mi się spać. Kawa czy inne suplementy z kofeiną nie działają. Co powinnam robić? Dodam, że codziennie się ruszam-w miarę możliwości rezygnuję z komunikacji miejskiej, długie spacery z psem, bieganie.

W pierwszej kolejności nalezy skonsultować się z lekarzem, by przeprowadził wszelkie konieczne badania - być może te podstawowe nie są wystarczające. Jeśli w tym aspekcie wszystko okaże się być prawidłowe, warto przyjrzeć się swojemu nastrojowi. Na przewlekłe poczucie zmęczenia często wpływ ma długotrwałe obniżenie nastroju, depresja, zaburzenia lękowe.

Dzień dobry!

Warto kontynuować diagnostykę bardziej szczegółowo, np. w kierunku zaburzeń hormonalnych itp. Warto też przeanalizować historię zdrowia członków najbliższej rodziny (ew. obciążenia, podobieństwa objawów itp) oraz szczegółowo przeanalizować Pani aktualny styl życia, dietę, historię okresu dzieciństwa i dorastania, aż do dnia dzisiejszego.
Oprócz opieki lekarskiej, warto skonsultować się tak z psychologiem/ psychiatrą np. w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam!