Ciemna plama w polu widzenia

Od około trzech lat na lewym oku widzę( szególnie na bardzo jasnym tle) sporą ciemną plamę i nie zliczoną ilość drobniutkich plamek, jest to uciążliwe, lekarz twierdzi ,że to nie jest grozne, czy to minie samo? chcę dodać,że noszę okulary 3 diop. i do czytania 6 mieszkam w Hiszpanii i boję się, ze zignorowano mnie proszę mi napisać, czy powinnam będąc w Polsce powtórzyć badanie?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku braku poprawy konieczna będzie ponowna wizyta u lekarza okulisty. W razie konieczności zostanie wdrożone odpowiednie leczenie.