Co dokładnie wynika z takiego rezonansu magnetycznego głowy?

Witam Ostatnio odebrałam wyniki rezonansu magnetycznego głowy. Mam 26 lat, drętwieją mi ręce, bolą nogi i mocne bóle głowy które powodują światłowstręt. Proszę o interpretację: W istocie białej podkorowej półkul mózgu są obecne nieliczne drobne ogniska podwyższonego sygnału w obrazach T2 - więcej o stronie L, niespecyficzne, demielinizacyjne: naczyniopochodne-niedokrwienne do różnicowania ze zmianami na innym tle.

Po 1 obraz badania (nie opis) powinien zobaczyć neurolog, który prowadzi Pani leczenie. Po 2: zmiany niedokrwienne w tak młodym wieku są niepokojące. Wśród najczęstszych przyczyn naczyniopochodnej degeneracji dominuje migotanie przedsionków i nadciśnienie tętnicze, w związku z czym proponuję wykonanie EKG i konsultację kardiologiczną.

Warto także poszerzyć diagnostykę internistyczną o wolne hormony tarczycy, TSH, kreatyninę, mocznik, ALAT, ASPAT, morfologię i jonogram. Bardzo często w opisywanych dolegliwościach pomaga dobra terapia manualna, terapia punktów spustowych i suche igłowanie, sugeruję więc wizytę u doświadczonego fizjoterapeuty.