Co jeść, aby chudnąć?

Witam, Mam 14 lat, ważę 42 kg i mam 158-160 cm wzrostu. Od miesiąca biegam prawie codziennie, przez ok. 20 minut, czasem 30. Wieczorem ćwiczę brzuszki i a6w. Co jeść, aby nie przytyć? Bardzo mi zależy, aby schudnąć.
14 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Nie powinnaś się odchudzać, ponieważ Twoja masa ciała jest niska i znajduje się przy dolnej granicy normy. Grozi Ci zatem niedowaga, która może być niebezpieczna dla zdrowia. Powinnaś zdrowo się odżywiać, ponieważ rozwijasz się i Twój organizm potrzebuje teraz więcej białka i składników odżywczych. Dodatkowych kalorii potrzebujesz na pokrycie potrzeb związanych z aktywnością fizyczną.

Twój jadłospis powinien być zdgony z piramidą żywienia: http://portal.abczdrowie.pl/piramida-zdrowego-zywienia

Pozdrawiam