Co jeść, aby dodatkowo nie obciążać nerek?

Witam, moja dziewczyna na problem z nerkami, obecnie oczekuje na hemodializy. Obecnie ma problem związany z jedzeniem, tzn. cokolwiek zje od razu wymiotuje. Prośba o pomoc i wskazanie co może jeść tak aby dodatkowo nie obciążać nerek ... dodatkowo spożycie płynów w mojej ocenie nie jest na właściwym poziomie ... miała w ubiegłym tygodniu wstrzymanie oddawania moczu.

Powinna udać się na konsultacje do dietetyka, który ułoży dla niej indywidualny plan żywieniowy i być z nim w stałym kontakcie. Porada przez portal nie wystarczy.

Przy niewydolności nerek należy ograniczyć białko w diecie do minimum, ale nie są Państwo w stanie sami tego zrobić. Potrzeba dokładnie ustalonej przez specjalistę diety, aby nie zaszkodzić chorej tylko pomóc.

Pozdrawiam, życzę dużo zdrowia.

Joanna Arciszewska.