Czy warto jeść batony proteinowe?

Dzien dobry ! Mam pytanie do Pana doktora czy Pani doktor w dziedzinie dietetyki. Cwicze w silowni i dostałem od znajomego 4 batony proteinowe data waznosci 31 maj wiec za 3 dni beda przeterminowane 3 miesiace czy warto je jesc? Chodzi mi o białko w nich czy jest tak samo wartosciowe albo chociaz w polowie czy nic nie daje juz ? Prosil bym o odpowiedz na to moze niewlasciwe pytanie jesli chodzi o temat schorzen. Pozdrawiam Maciej.

Pozdrawiam serdecznie,
Paulina Roziewska
proziewska@gmail.com
http://dietetyka-medyczna.pl/

Dzień dobry,

jest już październik, ale postanowiłam odpowiedzieć na to pytanie. Daty na opakowaniu najczęściej są terminem minimalnej przydatności do spożycia, co skutkuje tym, że kilka dni po tej dacie - jeżeli nie ma oznak psucia się produktu - powinien być bezpieczny do spożycia.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga