Czy warto jeść batony proteinowe?

Dzien dobry ! Mam pytanie do Pana doktora czy Pani doktor w dziedzinie dietetyki. Cwicze w silowni i dostałem od znajomego 4 batony proteinowe data waznosci 31 maj wiec za 3 dni beda przeterminowane 3 miesiace czy warto je jesc? Chodzi mi o białko w nich czy jest tak samo wartosciowe albo chociaz w polowie czy nic nie daje juz ? Prosil bym o odpowiedz na to moze niewlasciwe pytanie jesli chodzi o temat schorzen. Pozdrawiam Maciej.
MĘŻCZYZNA, 41 LAT ponad rok temu

Co jeść po wysiłku fizycznym?

Osoby, które rozpoczęły przygodę ze sportem zastanawiają się być może, co powinny jeść po zakończonym treningu. Obejrzyj nasz film i dowiedz się, jak powinna wyglądać dieta sportowca.

Zależy od składu. Ze względu na wysoką zawartość cukrów prostych (czasem nawet 28 g w 80 g batona!) oraz tłuszczu nasyconego i tłuszczów trans nie są uznawane za zdrową przekąskę. Wymienione składniki zwiększają ryzyko wystąpienia nadwagi i otyłości, chorób układu krążenia i nowotworów. Batoniki mogą być jednym ze źródeł białka w diecie, na które zapotrzebowanie sportowców jest zwiększone, ale jednocześnie dostarczają niepolecanych dla zdrowia składników. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest wybór produktów spożywczych, które są naturalnym źródłem białka, takich jak mięso, produkty mleczne, rośliny strączkowe.

Pozdrawiam serdecznie,
Paulina Roziewska
proziewska@gmail.com
http://dietetyka-medyczna.pl/

0

Dzień dobry,

jest już październik, ale postanowiłam odpowiedzieć na to pytanie. Daty na opakowaniu najczęściej są terminem minimalnej przydatności do spożycia, co skutkuje tym, że kilka dni po tej dacie - jeżeli nie ma oznak psucia się produktu - powinien być bezpieczny do spożycia.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy