Co mam robić, jeśli mąż pije, a ja nie potrafię odejść?

Dzień dobry szukam porady nie wiem co robić jestem z mężem 7 lat mamy dwojke dzieci mąż pije jest po terapiach kilku za każdym razem. Kiedy skończy znów p czasie pije ja ukrywam to przed Rodzinam bo prostu rodzina nie wspiera mnie mówi że to moja winią że on pije że ja nie umie rozstać coś mnie blokuje że nie potrafię odejść ale też czuję że już nie umie mam dosyć kłamstwa i ukrywania go przed wszystkim tyle razy rękę wyciaglam na pomoc ale nic to nie dało zdradę przebaczylam najgorsze jest to że wyjechalismy do innego kraju nie mam tu przyjaciół czuje się już bez silna on powiedziała że ja nigdy odniego nie odeje co robić bo niechce by dzeci cierpiały

Trzeba KONIECZNIE udać się do poradni terapii uzależnień i podjąć własną terapie współuzależnienia. Wszyscy alkoholicy zwalają winę na swoich bliskich, najczęściej na żony. Może warto wrócić do kraju i nakłonić męża do podjęcia terapii? Jeśli mąż nie zechce się leczyć ani pójść do AA trzeba chronić dzieci i rozważyć powrót z dziećmi do kraju.