Co mam robić ważę prawie 42 kg?

Cześć! Mam 9 lat, ważę prawię 42 kg, wysokość 1 metr 55 (jestem wysoka, ale dużo ważąca). Chodzę na karate 3 razy w tygodniu, ale ważę bardzo dużo. Wstydzę się swojej wagi - dziewczyny z mojej klasy ważą po 27 lub 28 kg, ale ja ważę 42. Boję się ważyć gdziekolwiek i to jeszcze 3 klasa.

KOBIETA, 9 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała jest w normie. Naprawdę nie potrzebujesz się odchudzać, zgłasza w Twoim wieku, kiedy intensywnie rośniesz i się rozwijasz. Być może koleżanki oprócz mniejszej wagi są też niższe, stąd wynika taka różnica. Nie powinnaś się tym przejmować!

Pozdrawiam.