Co mam zrobić, aby pozbyć się nieco wagi?

Witam, mam 26 lat i 173 cm wzrostu moja obecna waga to 70 kg. Karmie piersią trzy miesięczne dziecko, co mam zrobić by pozbyc się wagi i boczków a przy okazji nie stracić pokarmu ?

Witam,

Dopóki Pani karmi piersią nie należy się odchudzać, tzn stosować typowego deficytu kalorycznego, tylko wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe.

Pierwszym krokiem wyeliminować produkty zawierające sól oraz cukry proste (napoje i soki, słodycze, słone przekąski, słodkie bułki, pszenne bułki, ). To one powodują największe spustoszenie w organizmie i utrudniają utratę wagi. Proszę wybierać produkty zbożowe pełnoziarniste (chleb razowy/żytni/orkiszowy, makaron razowy, ryż brązowy, kasze), zdrowe tłuszcze (orzechy, nasiona, awokado, oliwki), wyeliminować tłuszcze typu trans i pochodzenia zwierzęcego, wprowadzić warzywa oraz owoce (wszystkie o niskim indeksie glikemicznym). Aby nie powodować wahań glukozy, w jednym posiłku najlepiej łączyć produkty, które zawierają białko, tłuszcze oraz węglowodany złożone. Między posiłkami należy pić tylko wodę (około 2-3 litrów dziennie lub herbatę ziołową niesłodzoną). Śniadanie spożywać do godziny od momentu wstania, zachowywać regularność posiłków (co 3-4 godziny), kolację spożyć 2-3 h przed snem. Dla skutecznej terapii korzystnie jest wprowadzić umiarkowaną aktywność fizyczną 3-5 razy w tygodniu (z przerwami na odpoczynek i regenerację organizmu).