Dlaczego mam ataki bólu brzucha i wzdęcia?

Ostry ból brzucha Od pewnego czasu co jakiś czas dostaje ataku bólu brzucha (wzdęcia), zalewa mnie zimny pot mam wrażenie że zaraz zemdleje i muszę udać się do toalety (kończy się biegunką). Jest to bardzo problematyczne przeważnie dzieje się to jak mam jakiś wysiłek np. wybiorę się na spacer gdy wcześniej zjadłam coś tłustego. Czym to może być spowodowane?

Po diagnozę najlepiej wybrać się do lekarza, gdzie po dokładnym wywiadzie zdrowotno - żywieniowym i badaniach, zostanie wykryta przyczyna i wdrożone odpowiednie leczenie. Najprostszym rozwiązaniem będzie wyeliminowanie potraw tłustych, wykonywanie wysiłku po posiłkach oraz wprowadzenie zdrowego trybu życia. Posiłki w regularnych odstępach czasu (co 3-4 h), zaczynając od śniadania spożytego do 1 godziny od momentu wstania, a kończąc na kolacji 2-3 godziny przed snem. Warto zastosować dietę lekkostrawną, która będzie bogata w błonnik. Wyeliminować: produkty zawierające cukry proste oraz tłuszcze typu trans (słodycze, przekąski, przetworzone produkty, wyroby garmażeryjne), smażenie w głębokim tłuszczu (zamienić na duszenie lub gotowanie), picie kolorowych napojów, alkoholu, kawy i herbaty w większych ilościach. Wprowadzić: produkty pełnoziarniste (kasze, makarony, ryż, chleb), warzywa i owoce, zdrowe tłuszcze (nasiona, orzechy,awokado, oliwki), wodę (minimum 2 litry) oraz herbaty ziołowe (mięta, rumianek, koperek). Posiłki należy spożywać powoli, małymi kęsami, aby nie połykać powietrza. Proszę nie popijać posiłków.