Dlaczego kłują mnie jelita?

Witam,mam 21lat i od jakichś 3lat mam problem,mianowicie mam bardzo częste takie uczucie kłucia jelit,rankami na pusty żołądek czuje kłucie ale tez je czuje po zjedzeniu czegoś i po dłuższym momencie bez toalety,bardzo nie regularne chodzenie do toalety,konsystencja nie jest taka jak kiedyś teraz to wydaje się taka papka,bardzo szybko się najadam,potrafię zjeść coś małego i już czuje ze nie mogę się ruszać z przejedzenia,dodam jeszcze ze bardzo często bol brzucha (tak mi się wydaje) poprzedza wizytę w toalecie,to potrafi złapać mnie w każdym momencie,to nie pozwala normalnie żyć

Wprowadzenie zdrowego trybu życiu jest jak najbardziej wskazane. Posiłki w regularnych odstępach czasu (co 3-4 h), zaczynając od śniadania spożytego do 1 godziny od momentu wstania, a kończąc na kolacji 2-3 godziny przed snem. Warto zastosować dietę lekkostrawną, która będzie bogata w błonnik. Wyeliminować: produkty zawierające cukry proste oraz tłuszcze typu trans (słodycze, przekąski, przetworzone produkty, wyroby garmażeryjne), smażenie w głębokim tłuszczu (zamienić na duszenie lub gotowanie), picie kolorowych napojów, alkoholu, kawy i herbaty w większych ilościach. Wprowadzić: produkty pełnoziarniste (kasze, makarony, ryż, chleb), warzywa i owoce (na początku można przygotowywać w formie musów lub przecierów, aby nie podrażniać śluzówki), zdrowe tłuszcze (nasiona, orzechy,awokado, oliwki), wodę (minimum 2 litry) oraz herbaty ziołowe (mięta, rumianek, koperek). Dziennie w potrawach powinno się znaleźć około 2 łyżek oliwy/oleju. Posiłki należy spożywać powoli, małymi kęsami, aby nie połykać powietrza. Proszę nie popijać posiłków.