Dlaczego dokuczają mi mdłości po posiłku?

Od tygodnia mam objawy refluksowe, mdłości po posiłkach, po zjedzeniu w ciągu godziny czuje się bardzo złe, jest mi słabo, boli mnie brzuch, jest wzdety i zagazowany, rano jestem 3 razy w toalecie, stolec jest rzadki. Najgorzej jest po śniadaniu gdzie w ciągu godziny do 1,5 po zjedzeniu czuje się bardzo nieswojo, dyskomfort w brzuchu, słabość i uczucie niepokoju, potem wszystko przechodzi-nie jest to związane z niskim cukrem. Na co wskazują takie objawy?

Witam,

na sam początek proponuję zmianę nawyków żywieniowych.

Pierwszym krokiem wyeliminować produkty zawierające sól oraz cukry proste (napoje i soki, słodycze, słone przekąski, słodkie bułki, pszenne bułki, itp ). Proszę wybierać produkty zbożowe pełnoziarniste (chleb razowy/żytni/orkiszowy, makaron razowy, ryż brązowy, kasze), zdrowe tłuszcze (orzechy, nasiona, awokado, oliwki), wyeliminować tłuszcze typu trans i pochodzenia zwierzęcego, wprowadzić warzywa oraz owoce (na sam początek w formie musów i przecierów, obierając ze skórek). Posiłki powinny być odpowiednio zbilansowane. Między posiłkami należy pić tylko wodę (około 2-3 litrów dziennie lub herbatę ziołową niesłodzoną). Podczas posiłku nie należy pić żadnych napojów. Śniadanie spożywać do godziny od momentu wstania, zachowywać regularność posiłków (co 3-4 godziny), kolację spożyć 2-3 h przed snem. Dla lepszej pracy przewodu pokarmowego i układu nerwowego korzystnie jest wprowadzić lekką aktywność fizyczną 3-5 razy w tygodniu.

Jeżeli wprowadzenie zmian nie przyniesie skutków, proszę skonsultować swoje objawy z lekarzem pierwszego kontaktu.