Co mam zrobić, gdzie iść? Czuję, że kolejny raz depresji sama nie przejdę

Witam mam 7/9 odp D w teście i tak się właśnie czuję! Nachodzą mnie rożne dziwne myśli, mam problemy w związku, za dużo myślę, nie mogę się skupić… Takie stany depresji nachodziły mnie już w przeszłości.

Rozstałam się z chłopakiem i byłam załamana, ale jakoś z tego wyszłam, choć było to ciężkie. Mam skłonności do używek i jak tylko mam problem - sięgam po nie. Tym razem znowu to przechodzę, nie mogę się skupić, nic mi się nie chce, jest mi wszystko obojętne, jednak w środku czuję się nerwowa, zamyślona, a muszę pracować, tylko jak? Myśli mam gdzie indziej. Mieszkam poza granicami kraju i nie mam się do kogo zwrócić, ponieważ szukałam psychiatry, ale w miejscowości, w której mieszkam i okolicy niestety nie ma polskiego psychologa, a jednak temu najłatwiej byłoby wytłumaczyć.

Co mam zrobić, gdzie iść? Czuję, że muszę z kimś pogadać, a kolejny raz depresji sama chyba nie przejdę.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Pani problem jest poważny i niestety nie da się go rozwiązać drogą mailową. Warto, by poszukała Pani lekarza psychiatry. Powinien przyjmować w każdym szpitalu. Również warto dowiedzieć się, czy jest możliwość skorzystania z pomocy psychologa. Jeśli w miejscowości, w której Pani mieszka nie ma polskiego psychologa, to może Pani takiego poszukać za pomocą internetu. Może znajdzie Pani taką osobę w okolicy.

Ważna jest wizyta u psychiatry, ponieważ może Pani wymagać leczenia farmakologicznego. A decyzję na ten temat powinien podjąć właśnie psychiatra. Psycholog pomoże Pani w przezwyciężeniu trudności oraz ustabilizowaniu samopoczucia. Bardzo ważne, by nawiązała Pani bezpośredni kontakt ze specjalistą, ponieważ tylko wtedy leczenie będzie skuteczne.

Pozdrawiam