Co mam zrobić, żeby wzbudzić pożądanie?

Witam, jestem z partnerem od 7 lat, właśnie wzięliśmy ślub – współżyjemy ze sobą już od kilku lat; problem pojawił się u mnie już kilka miesięcy temu. Mąż ma ciągle ochotę na seks, ja niestety nie, wcześniej myślałam, ze to dlatego, że mieszkamy z moimi rodzicami, że powodem mojego problemu jest brak spokojnego, intymnego miejsca. Jednak byliśmy dwa tygodnie sami w podroży poślubnej i problem nadal był. Gdy mąż zaczyna mnie pieścić, drażni mnie to i złości, najpierw, że robi to w taki a nie inny sposób, a potem, że w ogóle zaczyna to robić, czasami zacisnę zęby i pozwalam mu na pieszczoty, po długim czasie, w kolejnej fazie dla mnie też zaczyna to już być przyjemne, jednak początek jest dla mnie straszny. Mimo to myślę o seksie, nie jest to dla mnie temat tabu. Czasami w ciągu dnia mam ochotę na seks z mężem, oczywiście wtedy gdy go przy mnie nie ma i ogólnie jest to niemożliwe, wieczorami ochota mija. Wiem, że on tego potrzebuje, nie chce mu odmawiać, ale muszę, widzę, że jest mu przykro – nie chce żeby tak się czuł. Co mam zrobić, żeby wzbudzić pożądanie?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Z tego co piszesz, pożądanie nadal odczuwasz do swojego męża, ale zdarza się to w sytuacji, kiedy masz pewność, że do seksu nie dojdzie.
Być może Twój problem jest spowodowany tym, że za mało skupiasz się na swoich potrzebach. Nie myślisz o tym czego Ty możesz potrzebować, za to masz jednak przekonanie, że jak mąż wróci do domu, to on na pewno będzie miał ochotę, a Ty nie. Zastanów się też nad rodzajem pieszczot. Jakie lubisz, jakie chciałabyś może wypróbować? Spróbujcie przeznaczyć kilka wieczorów na same pieszczoty, z zapewnieniem siebie na wzajem, że nie będziecie przy tym odbywać stosunku płciowego. Może będziesz miała ochotę na samo przytulanie się - również możecie się na to umówić. Dobrze by było, abyś poczuła, że nie jesteś "przymuszana" do seksu.
Serdecznie pozdrawiam