Co mogą oznaczać krótkie ataki lęku?

Kilka lat temu, przez okres kilka miesięcy dolegało mi coś takiego. Nie byłem z tym u lekarza, minęło samoistnie, gdy zmieniłem miejsce zamieszkania i środowisko. Mimo wszystko zastanawiam się, co to było? 1. kilkuminutowe ataki lęku, np. że umrę na zawał lub wyskoczę przez okno (raz na miesiąc) 2. ciągłe uczucie przerażenia po zmroku 3. stałe przygnębienie 4. koszmary nocne (metaliczne trzaski, wojna, widok umierających ludzi) 5. wszystko kojarzyło mi się ze śmiercią

Opisane przez Pana objawy wskazują na zaburzenia lękowe. Wskazana jest konsultacja psychiatryczna i włączenia leczenia farmakologicznego. W leczeniu zaburzeń lękowych ważne jest podjęcie psychoterapii, to jedyna metoda leczenia przyczynowego tych zaburzeń.