Co mogą znaczyć takie objawy przy kontakcie z partnerką?

Dzień dobry. Chciałbym zaczerpnąć informacji dotyczących mojego zdrowia. Dotychczas miałem dwie partnerki. Jedna jak i druga po jakimś czasie bycia w związku ze mną zaczęły mieć kolegów i mnie zdradzać, przez co nasz związek się kończył. Obecnie jestem z inną dziewczyną i przez wcześniejsze sytuacje mam małe zaufanie do partnerki, gdy pomyślę, że też za moimi plecami mogłaby mnie zdradzać (mam pewne przypuszczenia), to zaczyna mi się robić zimno, a z zimna zaczynam się trząść, mam bardzo zimne ręce wtedy oraz mam większe parcie na mocz, niekiedy nawet większe parcie na stolec. Czasami, gdy próbuję się uspokoić przechodzi np. już po 30min, a czasami potrzebuje nawet ponad godzinę. Tak samo się dzieje z tymi objawami wyżej wymienionymi, gdy ze swoją partnerką zaczynam "grę wstępną", flirt itp. i dalej nie możemy przez to kontynuować. Co to może oznaczać?

Dzień dobry. Z pana opisu przypuszczam że mogą być to objawy somatyczne lęku. Pana ciało reaguje na to z czym nie radzi sobie psychika. Jeśli te dolegliwości są bardzo uciążliwe proszę porozmawiać z psychologiem. warto również o swoich obawach porozmawiać z partnerką i zacząć pracę budowania swojej pewności siebie. To ciekawe że czasem potrafi pan siebie szybciej uspokoić. To znaczy, że sam znalazł pan sposób radzenia sobie. Tego należy stosować więcej. Może też być pomocne wyciszanie się i treningi relaksacyjne, które pomogą złapać większy kontakt ze sobą i swoim ciałem - trening autogenny schulza i Jacobsona- można znaleźć na youtube. pozdrawiam:)