Co mogą znaczyć takie natrętne myśli po porodzie?

Dzień dobry, Mam 31 lat, 31 maja urodziłam córeczkę, pomiędzy 5 a 7 dobą połogu pojawił się u mnie smutek poporodowy, huśtawki nastroju itd. Jednak chętnie opiekuję się córeczkę i bardzo ją kocham, zdarzają mi się gorsze dni, kiedy jestem zmęczona bardziej wtedy mam też mniejszą cierpliwość kiedy mała płacze i krzyczy jednak nigdy nie zrobiłabym jej krzywdy a przynajmniej tak myślę, jednak martwi mnie bardzo jedna rzecz a mianowicie miewam natrętne myśli o zrobieniu krzywdy córeczce, celowo, pojawiają się wtedy obrazy gdzie widzę dziecko martwe, we krwi. Przeraża mnie to i staram się te myśli zagłuszać ale nie zawsze potrafię. Byłam u psychologa i Pani doktor powiedziała, że takie myśli świadczą o tym, że bardzo zależy mi na bezpieczeństwie córki i że mam dać sobie czas bo to dopiero 3 tydzień połogu, jednak ja się zastanawiam czy aby na pewno zostałam dobrze zdiagnozowana. Takie myśli pojawiają mi się najczęściej wtedy kiedy mam dolegliwości jelitowe (brałam antybiotyk Ospamox około 2 tyg. po porodzie), kiedy mam uderzenia gorąca i duszności. Proszę o pomoc, poradę.

Na youtube można wyszukać "Trening autogenny Schulza", który pomoże się Pani troszkę wyciszyć.

Pozdrawiam serdecznie