Co mogą znaczyć te mdłości po stosunku?

Witam nie całe 2 tygodnie po CC , uprawialismy seks z moim partnerem nie skończył w srodku ale jakos od kilku dni czesto mi niedobrze a najczęściej kiedy juz cos zjem. Dodam ze nie karmie piersia ponieważ dziecko jest jeszcze w szpitalu a pokarmu niewiele mam w piersiaxh

Redakcja abcZdrowie

Witam,

trudno powiedzieć, z czym mogą być związane te dolegliwości – raczej nasuwają się skojarzenia z dolegliwościami trawiennymi, ponieważ owulacja, a zatem i zapłodnienie w okresie połogu jest mało prawdopodobne. Natomiast warto wiedzieć, że połóg to okres sześciu tygodni po porodzie, kiedy kobiecy organizm wraca do równowagi sprzed czasu porodu i ciąży. Uprawianie seksu w tym okresie jest niewskazane ze względów zdrowotnych. Więcej w naszym artykule, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/polog.

Inna hipoteza, związana z opisywanymi dolegliwościami, wynika z ewentualnych zaburzeń hormonalnych wynikających z porodu. Jeśli dolegliwości będą się nasilały, sugeruję skontaktowanie się z internistą.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.