Co mogę robić gdy przyspiesza mi serce?

Witam, mam skłonności do przyspieszonego rytmu serca, jednak bez jakichkolwiek zaburzeń/arytmii. Echo tez było wykonywane (serce zdrowe) ale to było przez duży nadmiar stresu i dolegliwości z tym związane ale mniejsza o to. Czy posiadając wyżej wymienione sklonnosci mogę pic alkohol? nie czuje żadnych szarpnięć ani nie mam żadnych objawów sercowych, nie mam żadnych zaburzeń i wszystko jest w porządku.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

może Pani spożywać alkohol, jednak w rozsądnych ilościach. Alkohol spożywany w nadmiarze szkodzi wszystkim, nie tylko osobom, którym coś dolega.

Jeśli była Pani na konsultacji u kardiologa, który nie stwierdził żadnych nieprawidłowości, to najprawdopodobniej przyczyną są czynniki psychologiczne.

W takich przypadkach przyspieszone bicie serca może być związane z odczuwaniem stresu. Aby zniwelować tę dolegliwość warto spróbować technik relaksacyjnych. Jeśli to nie pomoże, można pomyśleć o wizycie u psychologa bądź psychoterapeuty. Specjaliści zdrowia psychicznego są w stanie odkryć przyczynę objawów somatycznych i – w dalszej perspektywie – doprowadzić do wyeliminowania ich z codziennego życia.

Kołatanie serca to również jeden z objawów nerwicy. Więcej informacji na ten temat przeczyta Pani w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/kolatanie-serca-w-nerwicy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.