Co mogę robić gdy przyspiesza mi serce?

Witam, mam skłonności do przyspieszonego rytmu serca, jednak bez jakichkolwiek zaburzeń/arytmii. Echo tez było wykonywane (serce zdrowe) ale to było przez duży nadmiar stresu i dolegliwości z tym związane ale mniejsza o to. Czy posiadając wyżej wymienione sklonnosci mogę pic alkohol? nie czuje żadnych szarpnięć ani nie mam żadnych objawów sercowych, nie mam żadnych zaburzeń i wszystko jest w porządku.
KOBIETA, 21 LAT 2 miesiące temu

Zawał serca

Każdego dnia w Polsce około 300 osób ma zawał serca. Co wywołuje zawał serca mięśniowego oraz jak wygląda jego późniejsze leczenie? Na zadane pytania, odpowiedzi udziela profesor Zbigniew Gaciong.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

może Pani spożywać alkohol, jednak w rozsądnych ilościach. Alkohol spożywany w nadmiarze szkodzi wszystkim, nie tylko osobom, którym coś dolega.

Jeśli była Pani na konsultacji u kardiologa, który nie stwierdził żadnych nieprawidłowości, to najprawdopodobniej przyczyną są czynniki psychologiczne.

W takich przypadkach przyspieszone bicie serca może być związane z odczuwaniem stresu. Aby zniwelować tę dolegliwość warto spróbować technik relaksacyjnych. Jeśli to nie pomoże, można pomyśleć o wizycie u psychologa bądź psychoterapeuty. Specjaliści zdrowia psychicznego są w stanie odkryć przyczynę objawów somatycznych i – w dalszej perspektywie – doprowadzić do wyeliminowania ich z codziennego życia.

Kołatanie serca to również jeden z objawów nerwicy. Więcej informacji na ten temat przeczyta Pani w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/kolatanie-serca-w-nerwicy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty