Co mogę zrobić, aby zwiększyć szansę na poczęcie dziecka?

Stararamy się z mężem o drugie dziecko (pierwsza ciąża bezproblemowa) , 10 miesięcy temu odstawiłam antykoncepcję (zażywaną kilka lat) i zaczęliśmy starania o dzieciątko. Mój cykl miesiączkowy jest nie regularny. Miesiączkuje co 6/7 tygodni,czesem dłużej. Robiłam testy owulacyjne, które wykrywały owulacje. Cytologia prawidłowa. Zażywam kwas foliowy, współżyjemy regularnie. Co mogę zrobić by zwiększyć szanse na poczęcie dziecka? (Dodam że mój ginekolog narazie nie widzi problemu, mówi że po roku można zacząć się dopiero martwić)

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

tak jak wspomniał Pani ginekolog, problemy z niepłodnością można podejrzewać po roku od rozpoczęcia starań o dziecko. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być naprawdę wiele, na początku warto zacząć od dbania o zdrowy styl życia (wyeliminować alkohol, papierosy, niezdrową dietę). Następnie można podejrzewać czynniki chorobowe.

Nie zawsze problem leży po stronie kobiety. Partner również powinien stosować odpowiednie suplementy, takie jak cynk, witaminę E i C, oraz kwasy omega 3 (po wcześniejszym stwierdzeniu ich braku). W aptece można również znaleźć preparaty wzmacniające plemniki.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w artykule poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moge-zrobic-aby-zwiekszyc-szanse-na-poczecie-dziecka

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.