Hashimoto i cukrzyca ciążowa w 31. tygodniu ciąży

Witam, jestem w 31 tyg. ciąży choruje na Hashimoto oraz cukrzycę ciążowa. Przyjmuje suplementy diety z zawartością jodu oraz kwasami omega3. Ostatnio znalazłam artykuł medyczny odnośnie bardzo dobrego wpływu kwasów DNA na płód i sugestie ze przy zagrażającym porodzie przedwczesnym, którym jestem zagrozona powinno się dawkę zwiekszyc. Nie wiem jednak czy przy problemach z tarczyca w ogóle powinnam przyjmować taki suplement. Dodam ze kontrolowalam TSH i ft 4 które są w normie. Dziękuje za odpowied

Preparat zawierający kwasy omega-3 nie powinien wpłynąć negatywnie na zdrowie Pani oraz dziecka. Podaż jodu w diecie osób mających problemy z tarczycą powinna być ściśle kontrolowana. Sugerowałabym zatem rozdzielenie tych preparatów i przyjmowanie samych kwasów omega-3, a jodu ewentualnie po konsultacji z prowadzącym endokrynologiem. Polecałabym wszystkie zażywane środki skonsultować także z ginekologiem, gdyż być może nie współgrają one dobrze w całokształcie zalecanych przez niego suplementów diety dla ciężarnych oraz z terapią przeciwcukrzycową.