Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 3 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co mogło być przyczyną takiego tycia?

Witam, nigdy nie miałam problemu z utrzymaniem prawidłowej wagi. Właściwie to raz tylam, raz chudlam i przy wzroście 158 cm ważyłam 54-58 kg. Jednak kilka miesięcy temu zważyłam się u lekarza i wyszło mi, ze ważę 62 kg. Potem przez 2 miesiące przytyłam 6 kg. Dodam, że mam anemię, więc dbam o swoje odżywianie. Co mogło być przyczyną tego tycia? Przez ostatnie pół roku miałam problem z bezsennością, którą leczę obecnie. Robiłam badania na tsh, ft3 i ft4. Pierwsze badanie pokazało mi obniżony poziom ft4, ale następne już było w normie.
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Anemia

Anemia nie powinna być kojarzona z bladym i chudym człowiekiem. Anemia to niedokrwistość, a cierpią na nią głównie kobiety! Sprawdź jakie są tego przyczyny.

Witam,
trudno mi określić dlaczego Pani tyje. Cyc może są problemy z tarczycą skoro pierwszy wynik FT4 wyszedł nieprawidłowo. Proszę wykonać także badania na insulinooporność.
Można również bliżej przyjrzeć się Pani diecie.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pani zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada Pani śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy