Co może być przyczyną braku orgazmu?

Witam, jestem w związku już dwa lata. W grudniu skończę 20 lat, mój partner jest 3 lata starszy, jest mi dobrze z facetem w łóżku, lecz nie miałam orgazmu nigdy. Owszem, kiedy byłam ciekawa jak to jest i nie sypiałam z nikim to próbowałam masturbacji i wtedy orgazm był, lecz mój facet stara się, a tu nic - co może być przyczyną tego? On miał kiedyś przepuklinę - czy to ma coś wspólnego z tym, czy to może ja jestem nie taka? Proszę, pomóżcie mi, bo lekarz powiedział mi, że ze mną jest wszystko w porządku i że facet musi się bardziej postarać, lecz on się naprawdę stara, zapewniam - nie rozumiem dlaczego lekarze mówią tak, jeśli on daje z siebie wszystko, jest super i ciągle urozmaicamy to, ale bezskutecznie - może jakieś środki do tego? Jego penis jest normalnej wielkości, ani za mały, ani za dużo. Martwię się tym, że jak jestem na nim to go nie czuję czasami, a jest jak skała. Proszę o pomoc, bo już nie wiem co mam robić, a dodam jeszcze, że biorę tabletki antykoncepcyjne, ale jak ich nie brałam było tak samo.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,
Jeżeli nie stwierdzono u Ciebie żadnych organicznych przyczyn braku satysfakcji ze współżycia, prawdopodobnie powodem są uwarunkowania psychologiczne. Częstą przyczyną braku orgazmu są niesprzyjające okoliczności zbliżenia, towarzyszący stres, brak dostatecznego pobudzenia.

Być może przydatna będzie konsultacja z psychologiem.

Pozdrawiam