Co może być przyczyną nagłej utraty ostrości wzroku?
Witam. 2 lata temu byłam u neurologa z powodu silnych bólów głowy. Miałam.zrobione TK głowy. Wszystko było w porządku. Lekarz przepisał mi tabletki na migrenę. Bardzo mi pomogły. W sobotę rano uderzyłam się drzwiami od samochodu w.kosc jarzmową. Nie ma żadnego sińca ani zaczerwienienia. Tego samego dnia wieczorem nagle straciłam ostrość wzroku w prawym oku. Potem zaczęła boleć mnie głowa. Widziałam plamki i rozmazywał mi się obraz. Następnego dnia była lekka poprawa. Ale nadal mam wrażenie nieostrości wzroku głównie w prawym oku. Okulary zmieniałam w sierpniu. Mam od kilkunastu lat astygmatyzm. Choruje na niedoczynność tarczycy. Co może być przyczyną nagłej utraty ostrości wzroku? dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witamy,
Rozumiemy Pani niepokój związany ze stanem swojego zdrowia. Jednak należy podkreślić, że każdy taki wypadek powinno się skonsultować z lekarzem, aby wykluczyć poważniejsze skutki urazu.
Z racji odległości, trudno jest jednoznacznie ocenić Pani stan zdrowia. Bez właściwej diagnostyki i badania przedmiotowego nie da się wyeliminować wszelkich nieprawidłowości.
Proponujemy więc konsultację z lekarzem internistą, a także neurologiem i okulistą, aby ocenił wpływ Pani urazu na problemy ze wzrokiem oraz zdecydował o dalszym postępowaniu i ewentualnym leczeniu.
Możliwe, że jest to chwilowy objaw, nieoznaczający niczego poważnego. Jednakże, każde najmniejsze odchylenie od normalnej ostrości widzenia powinno się skonsultować z lekarzem.
Życzymy Pani szybkiego powrotu do zdrowia!
Zachęcamy także do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:
https://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-widzenia
https://portal.abczdrowie.pl/przejsciowe-zaburzenia-widzenia
https://portal.abczdrowie.pl/bole-glowy-pourazowe