Co może być przyczyną występowania tego płynu?

witam.prosze mi powiedzieć co oznacza plyn w zatoce Douglasa-układa się za tylna sciana macicy warstwą o szerokości 15mm?poza tym usg jamy brzusznej bez zastrzerzen,usg ginekologiczne tez w porządku.marker Ca125-..11,CEA..2.34 ob. 11 Crp o,3.nie mam zadnych dolegliwości bólowych .Mam 61 lat.Co może być przyczyna występowania tego plynu i czy jest to duza ilość.dziekuje za odp.

Lek. Tomasz Budlewski

Pewna ilości płynu występuje fizjologicznie aczkolwiek sadze ze takaniloaf płynu może kwalifikować się do dalszej diagnostyki . Proszę udac się do ginekologa