Co może oznaczać ta opuchlizna warg sromowych?

Witam. Pojawiło się u mnie swedzenie, opuchlizna warg sromowych. Dodam także że zrobiły się jakby twarde " Fałdy"od zawsze są dość wystające, szczególnie po drugim porodzie. Dodam jeszcze że rozwinęło się to w ciągu właściwie jednego dnia. ( w trakcie trwania miesiączki).Po przemyciu tantum rose , swedzenie ustąpiło natomiast opuchlizna jest nadal. I jest mocno niekomfortowa. Niestety do lekarza muszę poczekac na wizytę, dlatego bardzo proszę o poradę. Czy to może być coś bardzo niepokojącego. Czy może to być efekt uczulenia np. Na podpaski?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisywane przez Panią objawy najprawdopodobniej świadczą o infekcji intymnej lub reakcji alergicznej na jakiś produkt.

Powinna się Pani zastanowić, czy nie używa jakiegoś nowego środka, który mógłby odpowiadać za taki stan. Najczęściej uczulenie może się pojawić na nowy płyn do higieny intymnej, podpaski lub proszek do prania bielizny.

Jeżeli chodzi o infekcję intymną, to bardzo podobne objawy pojawiają się przy tej o podłożu grzybiczym. Oprócz opuchnięcia warg sromowych może się także pojawić świąd, zaczerwienienie, oraz upławy.

W przypadku alergii problem może minąć po usunięciu czynnika, który ją powoduje, jednak jeżeli chodzi o infekcję intymną, to wskazane byłoby udanie się do ginekologa. Niektóre infekcje mają charakter przewlekły i ciężko sobie z nimi poradzić bez zastosowania odpowiedniego leczenia farmakologicznego.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym infekcji intymnych:

https://portal.abczdrowie.pl/czy-mozna-skutecznie-wyleczyc-infekcje-intymne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.