Co może oznaczać taki stosunek do bólu?

Witam, zauważyłam, że od paru lat podoba mi się ból. Piszę teraz, bo jakiś czas temu nasililo mi się to. Przemoc wobec mnie, ponizanie, zmuszanie itp po prostu mnie podanieca, rozluźnia, cieszę się gdy to czuję, lubię to i mi się to podoba. Mam wrażenie, że z dnia na dzień pragnę tego więcej. I nie chodzi mi o takie rzeczy tylko przy sytuacjach związanych z seksem, a ogólnie, na codzień, tak po prostu. Czy może mieć to związek z przeszłością? Bo kiedyś tak nie miałam, że to lubiłam, kiedyś to uciekalam od tego. Byłam w związkach gdzie drugie połówki stosowali wobec mnie przemoc, po tych związkach pogubiłam się, no i rowniez w domu nie było za kolorowo. Czy moze to być przyczyna? Przyjaciel mówi mi, że jestem masochistka, ale bardziej szukam przyczyn. Dziękuję

Witam,

przyczyną mogą być Pani doświadczenia życiowe, relacje z innymi poprzez proces uczenia się, aktualnie sama Pani domaga się wobec siebie zachowań agresywnych, destrukcyjnych, nawet może Pani przejawiać skłonność do autoagresji..."Byłam w związkach gdzie drugie połówki stosowali wobec mnie przemoc, po tych związkach pogubiłam się, no i rowniez w domu nie było za kolorowo"... , w związku z tym, zachęcam Panią do rozważenia pomocy w formie psychoterapii, ponieważ kształtuje się Pani osobowość, która może przejawiać się zaburzeniem, dysfunkcją.
Z wyrazami szacunku,
Bożena Waluś