Co może pomóc w przywróceniu spokojnego oddechu?

Dzień dobry, Mam pytanie tata choruje na niewydolność ,niedawno się okazało ,ze ma tez migotanie przedsionków .Ostatnio szybko się męczył ,mial zadyszki .Był w szpitalu dostał jakieś kroplówki na uspokojenie serca 3dawki bardzo na tatę dobrze działały .Nie mial duszności mial lekki oddech .Teraz dostał do domu tabletki beto zł 25mg.Jednak znowu wrócił cięższy oddech ,szybkie zmęczenie go dopada lekka zadyszka.Czy powinien mieć większa dawkę tego leku ?bo ma 25mg raz dziennie.Dodatkowo bierze polpril 5mg rano zalecenie lekarza plus acard i nowy lek przeciwzakrzepowy Eliquis .Bardzo proszę o poradę co może pomoc w przywróceniu normalnego spokojnego oddechu i braku zmęczenia .Będę bardzo wdzięczna za pomoc bo sytuacja z tatą bardzo mnie martwi . Pozdrawiam serdecznie Anna

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w opisanym przypadku, bardzo ważne jest, aby Pani tata był pod stałą opieką kardiologa, który będzie mógł kontrolować jego stan zdrowia i dostosowywać leczenie.

Jeśli chodzi o problemy z oddychaniem, szybkim zmęczeniem i łapaniem zadyszki, może być konieczne zwiększenie dawki leków lub całkowita zmiana schematu leczenia. Nie jest jednak zalecane samodzielne zwiększanie dawki leków bez konsultacji z lekarzem, ponieważ może to prowadzić do nieprzewidywalnych skutków ubocznych.

Ważne jest także, aby tata ograniczał wysiłek fizyczny i unikał stresu, który może wpływać na jego stan zdrowia. Dobre nawyki żywieniowe i regularna aktywność fizyczna mogą również pomóc poprawić stan zdrowia i zmniejszyć ryzyko powikłań.

W przypadku pogorszenia się stanu zdrowia Pani taty i pojawieniu się np. zaostrzenia duszności, powrót do szpitala może być konieczny. Ważne jest, aby regularnie monitorować stan zdrowia taty i niezwłocznie zgłaszać wszelkie niepokojące objawy lekarzowi prowadzącemu.

Zalecamy skontaktowanie się z lekarzem prowadzącym, który zna przypadek Pani taty, w celu uzyskania zaleceń dotyczących dalszego postępowania.

W artykule poniżej znajdzie Pani informacje dotyczące opisywanych schorzeń:

https://portal.abczdrowie.pl/niewydolnosc-serca-objawy-i-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.