Co może powodować moje problemy ze snem?

Od dłuższego czasu zmagan sie z problemami z snem.. Budze sie w nocy pierwsze to co czuje to dyskomfort w glowie , czasem nierówno mierne bicie serca i mam taką bladą skórę. Rano podobnie jest , słabo mi i dopiero po większym przebudzeniu mi mija. Czy to od nerwicy? Mam stwierdzona Czy może od mojej wagi (bmi 16) Od ostatniego czasu próbuje przytyć może to ma powiązanie?. Badania krwi dobre.. Jedynie mocz źle wyszedl (e-gfr) A kreatynina już dobrze... Też mam minimalna wade kręgosłupa. Co to może być?
MĘŻCZYZNA, 18 LAT 2 miesiące temu

Badania krwi - TG

TG ? czyli trójglicerydy ? są estrami gliceroli i kwasów tłuszczowych. Są również podstawowym substratem energetycznym w organizmie oraz składnikiem tkanki tłuszczowej. Sprawdź czym grozi ich nadmiar ? czyli czym jest hipertriglicerydmia.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy,

w odpowiedzi na zadane pytanie, chcielibyśmy zachęcić do kontaktu z lekarzem internistą lub kardiologiem. Nierówne bicie serca, które powoduje wybudzenie się w nocy i dyskomfort z tym związany może wskazywać na zaburzenia rytmu serca, które wymagają diagnostyki kardiologicznej przy pomocy, np. echa serca, EKG Holter czy badań laboratoryjnych. Niejednokrotnie problemy z sercem faktycznie są efektem nerwicy spowodowanej długotrwałym stresem. Nerwica także jest chorobą, która rozwija się często przez długi okres czasu, co powoduje trudności w jej diagnostyce. Co do niskiej wagi to także nie jest ona obojętna dla organizmu i może nasilać powyższe dolegliwości. Z tego też względu na początku trzeba wykluczyć lub potwierdzić problemy biologiczne, a następnie wykonać diagnostykę zaburzeń stresowych.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-rytmu-serca

https://portal.abczdrowie.pl/arytmia

https://portal.abczdrowie.pl/nerwica

https://portal.abczdrowie.pl/objawy-nerwicy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty