Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak wykonać test ciążowy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

biała wydzielina z piersi nie jest fizjologicznym objawem poza okresem ciąży i laktacji. Natomiast nie jest to rzadkie zjawisko, choć naturalnie należy skonsultować tę dolegliwość z lekarzem jak najszybciej.

Wyciek z piersi może oznaczać zaburzenia hormonalne – często jest to nadmiar prolaktyny, czyli jednego z hormonów odpowiedzialnych za laktację. Niestety ten hormon równie często odpowiada za zaburzenia cyklu – w tym cykle bezowulacyjne i jest źródłem problemu z poczęciem dziecka.

Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem, znajdzie Pani w nim więcej informacji: https://portal.abczdrowie.pl/wysoka-prolaktyna-objawy-skutki-leczenie.

Nadmiar prolaktyny może mieć związek z innymi chorobami endokrynologicznymi, w tym niedoczynnością tarczycy czy zespołem Cushinga lub guzem przysadki mózgowej. Stąd sugeruję, by nie zwlekała Pani z wizytą u endokrynologa. Wcześniej może Pani porozmawiać z ginekologiem. Wskazane byłoby poza wykonaniem badań hormonalnych zrobić także USG piersi, by wykluczyć łagodne zmiany w postaci ropnia piersi czy gruczolakowłókniaków.

Więcej informacji na temat mlekotoku w materiale dostępnym pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/wydzielina-z-piersi.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy