Co myśleć o tej chorobie u syna?

Witam miałam partnera alkoholika teraz mam problem z synem 4 latka jest podejrzenie zespołu aspergera (w trakcie badań) obawiam się że synek jest tak samo obciążony właśnie choroba alkocholowa. Czy to jest możliwe że ojciec pił a ja zaszłam w ciążę ja nie pije alkochu wogule przez to się rozstaliśmy. Czy mam się obawiać jeżeli synek tak się zachowuje. Syn nie umie działać w grupie przedszkolnej

Dzień dobry, dziękuję za skorzystanie z portalu ABC Zdrowie,

alkoholizm nie jest chorobą dziedziczną, oczywiście jeśli mąż był pod wpływem alkoholu i zaszła Pani w ciążę, to w jakiś sposób mogło to wpłynąć na rozwój płodu i związane to było z Pani relacją z mężem (awantury, nieporozumienia, ciche dni, brak zaopiekowania w ciąży). Dziecku do jego dobrego wychowania potrzebni są obydwoje rodzice. Jeżeli w procesie wychowania syna brakuje ojca to zawsze powstaną pewne deficyty. Dobrze byłoby aby w życiu dziecka pojawił się Pani ojciec lub brat, chodzi o wzorce męskie, które dziecko powinno przyswoić poprzez cały proces wychowania. Proszę spokojnie poczekać do diagnozy i spróbować postępować według zaleceń lekarza bądź terapeuty, jeśli zostanie Pani z dzieckiem objęta poradą terapeutyczną. Pozdrawiam serdecznie.