Co oznacza drętwienie nóg?

Od miesiąca bolą mnie łydki, czasami mrowia stopy. Miałam 3dniowy incydent, kiedy widziałam podwójnie, ale było to tylko na dworze, podwajały mi się rzeczy/osoby, które były daleko... Była. U neurologa, ponieważ wiem, że tak objawia się SM. Po wywiadzie i wykonaniu badania stwierdził, że jestem zdrowa. Jednak po 2 dniach od wizyty objawy się nasiliły, trafiłam na oddział neurologii, gdzie wykonano rezonans magnetyczny mózgu, rtg klatki piersiowej i masę badań krwi. Wszystko wyszło dobrze. Nie zauważono żadnych zmian. Pobrano mi również płyn mózgowo - rdzeniowy, czekam na wyniki... Czy dotychczasowe badania mogą wykluczyć sm? I badanie płynu to tylko formalność? Boję się, że jestem chora. Dodatkowo cierpię na nerwice lękowa, lekarze śmiali się, że wmawiam sobie objawy. Już sama nie wiem co mam myśleć, ja naprawdę czuje ból nóg, mrowienie... Jakoś nie chce mi się wierzyć, że nerwica objawia się w taki sposób.

Lek. Katarzyna Szymczak

SM bardzo mało prawdopodobne jeśli w dotychczasowych badaniach, w tym z MR nie wykazano zmian.