Co oznacza nasilone oddawanie moczu przed snem?

Witam, Od paru lat ( 3 może 4) mam bardzo duży problem ze snem. Mianowicie bardzo często, najczęściej raz w tygodniu jak tylko kładę się spać zaczynam biegać dosłownie co 30 min do toalety. Napady gorąca, pocenie się i 0 szans na zaśnięcie. Bywa i tak że trwa to 2 dni z rzędu z tym że oddawanie moczu mam wrażenie że jest nasilone tylko w nocy. Doszło do tego że aktualnie panicznie boję się chodzić spać, podejrzewam wszystko co zjem moja dieta staje się coraz uboższa. On, 30l, ćwiczę nie mam problemów ze spadkami wagi staram się trzymać dietę pod względem ilości kalorii.

Podobne trudności mogą mieć podłoże także psychologiczne (emocjonalne, nerwicowe). Zachęcam zatem- szczególnie jeśli lekarz wykluczy inne, somatyczne pochodzenie objawów- do podjęcia konsultacji z psychologiem, psychoterapeutą. Nie tylko zdiagnozuje, ale także pomoże poradzić sobie z problemem.