Co oznacza owalne gładko obrysowane zacienienie w polu dolnym płuca?

witam dostałem opis z RTG szczyt płuca lewego nieobjęty na wykonanym zdjęciu rtg.owalne gładko obrysowane zacienienie w polu dolnym płuca P rzutujące się na krzyżujące się odcinki żeber-przedni odcinek żeber i tylny odcinek żeber x P. wneka P przesłonieta lewa naczyniowa . przepona o gładkich obrysach. serce rtg w normie. prawowypukła skolioza odcinka Th kręgosłupa. Proszę napisac co to oznacza lekarz stwierdził ze zdjecie został zle zrobione.

Lek. Katarzyna Szymczak

Faktycznie zdjęcie zostało źle zrobione ponieważ nie widać całych płuc, na jego podstawie nie powinno się stawiać diagnozy. Konieczne jest powtórzenie badania.
Pozdrawiam