Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza ta kropka na dłoni?

Witam! 3, 4 dni temu zauważyłam czarną kropkę na wewnętrznej stronie dłoni. Pojawiła się z dnia na dzień. Ma około 3mm średnicy, jest pod skórą i lekko wystaje. Boli tylko, gdy się ją naciśnie. Przez te kilka dni nie zmieniła swojego wyglądu. W tamtym czasie pracowałam na działce, lecz nie jestem pewna czy to przez to. Bardzo proszę o pomoc. Co to jest? Co przede wszystkim z tym zrobić? Z góry dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 67 LAT 11 miesięcy temu

Terapia naprzemienna przy sterydoterapii

Czy wiesz, na czym polega terapia naprzemienna przy sterydoterapii? Obejrzyj nasz film i dowiedz się więcej na ten temat. O terapii naprzemiennej mówi dr n. med. Anna Pura-Rynasiewicz, dermatolog.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy, w odpowiedzi na Pani pytanie, chcielibyśmy zasugerować wizytę u Pani lekarza rodzinnego lub u specjalisty z dziedziny dermatologii. Zmiany na skórze są bardzo różnorodne i mogą rozwijać się przez dłuży okres czasu, jak również pojawiają się nagle. W swoim pytaniu pisze Pani, że plamka, która się pojawiła wystąpiła z dnia na dzień. Z tego też względu warto podjąć kontakt z lekarzem dermatologiem, który oceni jej wygląd, kształt oraz charakter. Możliwe, że będzie trzeba wykonać dokładniejszą diagnostykę tej zmiany za pomocą np.dermatoskopu. Dzięki analizie wizualnej można będzie stwierdzić czy konieczna będzie dalsza diagnostyka lub jej usunięcie. Objawy bólowe, które pojawiają się podczas jej dotykania mogą być kolejnym argumentem przemawiającym za konsultacją z lekarzem. Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce: https://portal.abczdrowie.pl/plamy-na-skorze, https://uroda.abczdrowie.pl/wiek-skory, https://portal.abczdrowie.pl/plamy-na-ciele-brazowe-przebarwienia-czerwone-guzy-rumien, https://uroda.abczdrowie.pl/rogowacenie-skory,, https://portal.abczdrowie.pl/czerniak, https://portal.abczdrowie.pl/dermatoskopia. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.


Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy