Co oznacza ta wysypka na mojej dłoni?

Witam. Od jakiegoś czasu zmagam się z dziwną wysypka na jednej dłoni, dokładnie na prawej. W zeszłym roku miałam jedna krostę w okolicach stawów na dłoni, a z czasem zaczęło pojawiać się ich więcej. Nie swędzą, myślałam że to alergia na coś i zaczęłam stosować maść maxicortan jednak problem nie zniknął. Na lewej dłoni nie mam żadnych krostek, natomiast nie wiem dlaczego na prawej są na kostkach bezbarwne i obrębie stawów.

Dzień dobry Pani,

proszę udać się na wizytę do lekarza dermatologa, aby mógł obejrzeć Pani zmiany i wdrożyć odpowiednie leczenie.

Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia :)

Dr Izabela Lenartowicz

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

w odpowiedzi na zadane pytanie, chcielibyśmy zachęcić do kontaktu z lekarzem dermatologiem. Z Pani relacji wynika że na skórze pojawiają się zmiany w postaci krostek/wysypki. Dotyczą one przede wszystkim dłoni oraz okolicznych stawów. Zaczęła Pani stosować na swoją rękę maść, która nie pomogła i leczenie nie przyniosło oczekiwanego skutku. Z tego też względu wizyta u dermatologa wydaje się być nieunikniona. Lekarz wykona na początku badanie wizualne zmian skórnych oraz ewentualnie dermatoskopię. Jeśli już na tej podstawie będzie można stwierdzić, jaki jest charakter tych zmian, to zapewne zostanie zalecone Pani odpowiednie leczenie. Możliwe, że lekarz zleci także badania krwi np. morfologię, OB, CRP lub alergiczne testy skórne, aby uzupełnić diagnozę i wykluczyć ewentualnie alergiczne podłoże Pani dolegliwości.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/uwazaj-na-letnia-wysypke

https://uroda.abczdrowie.pl/zmarszczki-na-dloniach

https://portal.abczdrowie.pl/alergie-skorne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.