Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 4 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza ta wysypka na mojej dłoni?

Witam. Od jakiegoś czasu zmagam się z dziwną wysypka na jednej dłoni, dokładnie na prawej. W zeszłym roku miałam jedna krostę w okolicach stawów na dłoni, a z czasem zaczęło pojawiać się ich więcej. Nie swędzą, myślałam że to alergia na coś i zaczęłam stosować maść maxicortan jednak problem nie zniknął. Na lewej dłoni nie mam żadnych krostek, natomiast nie wiem dlaczego na prawej są na kostkach bezbarwne i obrębie stawów.
KOBIETA, 25 LAT 2 miesiące temu

Czy świąd da się zredukować?

Atopowe zapalenie skóry byłoby mniej uciążliwe dla pacjenta, gdyby udało się zredukować świąd. Czy można to zrobić? Na to pytanie odpowiada prof. Jacek Szepietowski.

Dzień dobry Pani,

proszę udać się na wizytę do lekarza dermatologa, aby mógł obejrzeć Pani zmiany i wdrożyć odpowiednie leczenie.Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia :)

Dr Izabela Lenartowicz

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy,

w odpowiedzi na zadane pytanie, chcielibyśmy zachęcić do kontaktu z lekarzem dermatologiem. Z Pani relacji wynika że na skórze pojawiają się zmiany w postaci krostek/wysypki. Dotyczą one przede wszystkim dłoni oraz okolicznych stawów. Zaczęła Pani stosować na swoją rękę maść, która nie pomogła i leczenie nie przyniosło oczekiwanego skutku. Z tego też względu wizyta u dermatologa wydaje się być nieunikniona. Lekarz wykona na początku badanie wizualne zmian skórnych oraz ewentualnie dermatoskopię. Jeśli już na tej podstawie będzie można stwierdzić, jaki jest charakter tych zmian, to zapewne zostanie zalecone Pani odpowiednie leczenie. Możliwe, że lekarz zleci także badania krwi np. morfologię, OB, CRP lub alergiczne testy skórne, aby uzupełnić diagnozę i wykluczyć ewentualnie alergiczne podłoże Pani dolegliwości.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/uwazaj-na-letnia-wysypke

https://uroda.abczdrowie.pl/zmarszczki-na-dloniach

https://portal.abczdrowie.pl/alergie-skorne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy